Projekt skierowany do szkół

W Kuchni Vikinga z jedzeniem jesteśmy za pan brat. Wiemy też, że ogólnopolski zasięg naszej firmy można wykorzystać w słusznej sprawie. Za tę słuszną sprawę obraliśmy profilaktykę skierowaną do młodzieży TEAM KV

Podczas spotkań przyglądamy się relacji z jedzeniem oraz wykorzystując technikę mindful eating czyli uważnego/świadomego jedzenia pokazujemy jak zadbać o to, by relacja ta nie doprowadziła do zaburzeń odżywiania w przyszłości. Relacja z jedzeniem przenosi się na relacje z otaczającym światem, bywa często manifestem stylu życia. Trudności z jedzeniem przybierają przeróżne formy, które bywają zaskakujące nawet dla dorosłych.

Nasze ciało to nasz dom i należy o nie dbać. Jednak czy potrafimy to robić? Zewsząd zalewają nas wzorce: tak ma wyglądać zdrowe ciało, tak wygląda chore. Wygląd i kondycja ciała stanowi o statusie, pochodzeniu, lepszości i gorszości Głódówki, diety cud, woda i ryż. Chcemy pokazać młodym ludziom,że nasze ciała są OK i żeby o nie dbać, trzeba zacząć od głowy.

Te o których się mówi i te, które nie są, aż tak popularne. Na naszym spotkaniu, chcemy uświadomić młode osoby, że ządne zaburzenia nie są powodem do wstydu. Ma to pomóc nie tylko osobom, które beda obecne na spotkaniu ale również ich bliskim.

Dominika, Magda, Gabriela i Diana to Vikingowy Team Dietetyczek. To dzięki nim nasi klienci każdego dnia otrzymują zestaw zbilansowanych posiłków pod swoje drzwi. Ale to nie wszystko! Dziewczyny stwierdziły,że chcą robić dużo więcej. Dzięki zdobytej wiedzy i szkoleniom, ruszyły w podróż po Polsce, aby edukować młodzież w temacie zdrowej relacji z jedzeniem. Ich poczynania możecie śledzić w ramach projektu edukacyjnego „Bez Ocen”.

Martyna Kaczmarek

Ambasadorką programu jest Martyna Kaczmarek - autorka książki "CiałoKochane. Jak zaakceptować swoje ciało, gdy cały świat wmawia ci, że jesteś niewystarczająca" promującą nurt ciałopozytywności. Martyna Kaczmarek to znana influencerka, feministka, działaczka społeczna, przedsiębiorczynii edukatorka. Na swoim profilu na Instagramie promuje ciałopozytywność i przekazuje treści feministyczne.

Ewa Kamińska

Materiały edukacyjne wykorzystywane w naszym programie oraz szkolenie edukatorów opracowane zostały przez Ewę Kamińską - pedagożkę, trenerkę mindfulness, nauczycielkę, która przez ostatnie lata współtworzyła program zajęć dla dzieci i młodzieży o emocjach i koncentracji Super Rockets PAARO, dla której temat zaburzeń odżywiania jest szczególnie bliski, ponieważ sama jako nastolatka borykała się z zaburzeniami odżywiania, sama szukała dla siebie pomocy. Przeszła więc drogę o której będzie mówić, by ułatwić jej pokonanie innym, młodym ludziom. Wiedza z zakresu psychodietetyki jest według niej wiedzą podstawową, którą powinno się zdobywać już w szkole - dlatego współpracuje z nami. Chcemy dotrzeć do jak największej ilości szkół, by poszerzać świadomość młodych ludzi w tym zakresie, bo pierwszym krokiem do wyjścia z problemu, jest zauważenie go. Wraz ze swoim zespołem jest odpowiedzialna za wyszkolenie wszystkich edukatorów.

Patronem nasze projektu jest Centrum Zaburzeń Odżywiania “OCZO”. OCZO to specjaliści, którzy mają wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami chorującymi na zaburzenia odżywiania. Interdycyplinarny zespół tworzą psychoterapeuci, dietetycy, psychodietetycy, lekarze psychiatrzy oraz trenerzy personalni. Z pasją, zaangażowaniem i w oparciu o najnowsze badania naukowe otaczają pacjentów interdyscyplinarną opieką. To co najważniejsze - pracują również online!

Brałeś udział w naszych zajęciach?
Podziel się opinią!

Wypełnij ankietę

Brałeś udział w naszych zajęciach?
Podziel się opinią!

Wypełnij ankietę
albert
bulb paint1 paint2
bo-kuchnia-vikinga to-mądry wybór-jest! albert-signature
albert-mobile